AKTUALNOŚCI
Treść
„W KRÓLESTWIE KSIĄŻEK” – WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE
27 maja dzieci z grupy 3 latków „a” wybrały się do szkolnej biblioteki. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz zasadami korzystania z książek. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda biblioteka, dowiedziały się, kto pracuje w tym miejscu oraz jak należy dbać o książki.
SREBRO DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
dniu 29 maja 2026r odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a w składzie: Wiktoria Mizgała, Weronika Kulpa, Julia Ślazyk.
BRĄZOWE MEDALE W TRÓJBOJU I CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM NA ETAPIE REJONOWYM
27 maja 2026 r. w Mszanie Dolnej, po bardzo udanym występie w etapie powiatowym, nasza reprezentacja wzięła udział w zawodach rejonowych w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta drużynowo spisały się świetnie, sięgając po brązowe medale w obu kategoriach. To zasłużona nagroda za bardzo dobre wyniki, zaangażowanie i sportowego ducha walki.
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU
26 i 27 maja w naszym przedszkolu przeżyliśmy wyjątkowe i pełne wzruszeń chwile z okazji Dnia Mamy i Taty
WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS 5A I 5B
22 maja to wyjątkowy dzień dla klasy 5a i 5b, dzień wycieczki do Krakowa, pełen atrakcji i niezwykłych wrażeń, połączenie rozrywki i edukacji.
TATRZAŃSKA PRZYGODA
W dniach 21–22 maja uczniowie klas 7a, 7b i 7c wzięli udział w dwudniowej, autokarowej wycieczce na Słowację pod hasłem „Tatrzańska Przygoda”. O godzinie 7:00 wyruszyliśmy ze Słopnic w kierunku Tatrzańskiej Łomnicy.
SZTUKA, TEATR I KSIĄŻKI – RELACJA Z WYCIECZKI KLAS 4A I 4B
W minionych dniach uczniowie klas 4a i 4b wyruszyli na wyjątkową, pełną wrażeń wycieczkę, która połączyła edukację z obcowaniem ze sztuką i literaturą. Bogaty program dnia sprawił, że czwartoklasiści wrócili do szkoły zainspirowani i pełni nowych doświadczeń.
KREATYWNE ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM WYPOSAŻENIA SZKOLNEJ PRACOWNI KRAWIECKIEJ
Dzieci z grupy popołudniowej 4-6 latki uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach krawieckich zorganizowanych z pomocą Szkolnej Pracowni Krawieckiej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
SUKCESY DZIEWCZĄT W LEKKIEJ ATLETYCE
W środę, 22 maja, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym oraz Festiwal Sztafet. Naszą szkołę reprezentowała dziewięcioosobowa drużyna dziewcząt z klas V i VI, która rywalizowała z innymi zespołami w sztafecie 4 × 100 m, sztafecie szwedzkiej oraz czwórboju lekkoatletycznym.