Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

O BEZPIECZEŃSTWIE NA WESOŁO

Treść

Dnia 16 października dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w zabawnym przedstawieniu pt. „Dyzio leniuszek” w wykonaniu grupy teatralnej „SKRZAT” z Krakowa. Spektakl opowiadał o niesfornym chłopcu o imieniu Dyzio, który nie lubił się kąpać, uczyć i pracować.
 

Nie używał także magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, co bardzo przeszkadzało innym. Nie wiedział również jak bezpiecznie poruszać się po drodze i co robić by unikać zagrożeń. Poprzez swą grę aktorzy starali się dzieciom przedstawić skutki lenistwa oraz skutki braku rzetelnej wiedzy na temat własnego bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody Dyzia i po kilku ważnych radach i pomocy naszych uczniów, Dyzio postanowił się zmienić.

 Celem przedstawienia było utrwalenie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, przypomnienie znaczenia sygnalizatora świetlnego, wyglądu najczęściej spotykanych znaków drogowych, wzbogacenie słownictwa o ruchu drogowym, poznanie zasad prawidłowego zachowania się w drodze do szkoły oraz zachęcenie dzieci do prawidłowego korzystania z pasów i noszenia elementów odblaskowych.

Humorystyczna i ekspresyjna realizacja artystyczna spodobała się małym widzom. Przedstawienie było ciekawe, pouczające i przyniosło dzieciom wiele wrażeń. Dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę na temat przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Anna Dudek

 

764483