Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

WYCIECZKA PIĘCIOLATKÓW GRUPY B DO LASU

Treść

Piątek (17.10.2019) dla starszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Grupa 5latków „B” wraz z paniami, zaraz po śniadaniu wyjechały busem na wycieczkę do lasu w Zalesiu . Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.
Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Wyprawa skończyła się ogniskiem, przy (dzięki pomocy naszych Super Mam – pani: Joli Kędroń, Agnieszce Tomera, Aldonie Grucel) wszyscy piekli kiełbaski. Następnie na boisku Klubu Sportowego „Zalesianka” (za zgodą prezesa klubu) odbyły się zawody „Aktywnego przedszkolaka” – po realizacji których, każdy przedszkolak został odznaczony medalem AKTYWNEGO PRZEDSZKOLAKA.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola .
 Jola Pach
 

773396