Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

WOLONTARIAT

Treść

W roku szkolnym 2018/2019 Szkole Koło Caritas podejmowało wiele działań, mających na celu kształtowanie u młodego człowieka wrażliwości, empatii i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. W działania wolontaryjne szkoły, zaangażowało się  bardzo wielu uczniów. Niektórzy z nich działają już od kilku lat, niektórzy dopiero zaczęli, co świadczy o tym, że młodzi ludzie chcą pomagać, chcą się angażować.  To ziarno niesienia pomocy innym, staramy się jako opiekunowie rozsiewać najstaranniej, by w tym młodym człowieku rozbudzić to co najpiękniejsze  – a więc miłość do bliźniego. Dzięki prężnej pracy wszystkich wolontariuszy, zrealizowałyśmy wiele zaplanowanych na ten rok inicjatyw. Ten rok szkolny, to rok w którym również realizowaliśmy projekt „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”. Tegoroczne hasło to „Dzielmy się miłością jak chlebem”

W ramach tego projektu zrealizowałyśmy  następujące akcje i działania:

 1. Kontynuacja współpracy z krakowską fundacją MISEVI.
  W naszej szkole odbyła się zbiórka materiałów opatrunkowych.
 2. Zorganizowano wyjście modlitewne na Mogielicę, mające na celu wsparcie poprzez modlitwę tych, którym fizycznie nie możemy pomoc .
 3. Akcja „Niepodległa” Przygotowanie kokardek niepodległościowych i ich sprzedaż. Za zebrane pieniążki zakupiłyśmy upominki dla uczniów niepełnosprawnych z OSW w Dobrej zaproszonych na dyskotekę integracyjną do naszej szkoły.
 4. Szkolny Dzień Życzliwości połączony z dyskoteką integracyjną naszych wolontariuszy z młodzieżą z Ośrodka Szkoleniowo - Wychowawczego w Dobrej. Wolontariusze z tej okazji przygotowali słodkie wypieki, które bardzo smakowały naszym gościom.
 5. Szlachetna paczka. Wspaniałe zaangażowanie wszystkich uczniów.
 6. Akcja Kilo.Dwukrotnie w ciągu roku szkolnego. Pomoc ubogim z naszej parafii.
 7. Akcja charytatywna. Sprzedaż babeczek  i zbiórka pieniędzy dla Konrada Nawary. Podczas dwudniowej sprzedaży zebraliśmy  3.885,00 zł.
 8. Sprzedaż kartek świątecznych- wsparcie fundacji „Sursum Corda”
 9. Kiermasz bożonarodzeniowy.
 10. Występ wolontariuszy i uczniów naszej szkoły na Noworocznym Spotkaniu Seniorów
 11. Kampania DKMS polegająca na uświadamianiu i zachęcaniu do rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zarejestrowano 50 osób.
 12. Kiermasz charytatywny. Dwudniowa sprzedaż słodkości i zbiórka pieniędzy dla Piotrusia Dębskiego. Zebraliśmy 3. 750,00 zł. Przygotowanie słodkości przez wolontariuszy i wspaniałe zaangażowanie całej szkoły w tą akcje.
 13. Podtrzymywano więzi i relacje z niepełnosprawnymi uczniami naszej placówki.
 14. Przygotowanie niespodzianki urodzinowej dla ucznia z nauczania indywidualnego.
 15. Kiermasz wielkanocny. Zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących z naszej parafii. Zebrano 1.500,13 zł.
 16. Udział opiekunów szkolnego wolontariatu w szkoleniu  pt. „ Działalność wolontariacka w kontekście procesu kształtowania cnót społecznych”.

 

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych.  Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością”.

Matka Teresa z Kalkuty

Ta bezinteresowna służba Matki Teresy z Kalkuty to wolontariat.  Wolontariusze naszej szkoły bardzo chętnie podejmują różne działania, wkładając w to całe swoje serce. Mają już w sobie zaszczepione ziarenka niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.  Sami podsuwają pomysły i angażują się w ich realizację.

OPIEKUNOWIE SKOLNEGO KOŁA CARITAS:
ks. Stanisław Bochniarz

Anna Dudek

Anna Kęska

Agata Niezabitowska

Beata Kęska

 

803931