Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

MODLITEWNE WYJŚCIE NA MOGIELICE

Treść

Dnia 22 października 55 uczniów wraz z opiekunami zawędrowało na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Cóż to było za wyjście? Pewnego rodzaju spacer z Bogiem. Cały czas mieliśmy na uwadze świętego Jana Pawła II, który inspiruje nas do wędrowania po górskich szlakach w odnajdywaniu piękna, spokoju, zatrzymania się na chwilę i oderwania się od codzienności.

Pilnujemy Jego szlaków. „W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga.” Jan Paweł II

Na szczycie Mogielicy rozpościerał się piękny widok, w tle zauważalne były Tatry – wysiłek został nagrodzony. Przy Krzyżu Papieskim odmówiliśmy wszyscy różaniec święty, który prowadzili: drużyna harcerska Druhy Mogielicy, wolontariusze, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. O godzinie 12:00 Ksiądz Proboszcz naszej Parafii poprowadził modlitwę Anioł Pański i pobłogosławił wszystkich uczestników.

Na koniec zapaliliśmy ognisko i z apetytem zjedliśmy usmażone kiełbaski. Kontakt z przyrodą daje pogodę ducha dlatego też wszyscy schodziliśmy z uśmiechem na ustach do naszej codzienności. Czuwaj!

A.K.

783403