Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

ENGLISH TEA PARTY

Treść

ENGLISH TEA PARTY – to kolejne, niecodzienne wydarzenie , które odbyło się w naszej szole w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego. Punktualnie o 17.00 uczniwie klas VIII wraz z nauczycielami języka angielskiego zasiedli do pięknie nakrytego stołu, aby poznać brytyjskie zwyczaje związane z wieczornym relaksem i oczywiście z piciem brytyjskiej herbatki. Poznali historię wprowadzania tego zwyczaju na Wyspy Brytyjskie oraz zasady etykiety związanej z odpowiednim zachowaniem podczas picia popołudniowej herbaty. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mieli szansę pogłębić swoje wiadomości i zrozumieć, co tak naprawdę oznacza termin "5 o'clock tea".

Spotkanie to było również okazją do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w naturalnch okolicznościach.

Jak przystało na przyjęcie w stylu angielskim nie mogło zabraknąć gorącej herbaty oraz typowych przekąsek, ciasteczek i innych łakoci. Uczniowie mieli okazję spróbować typowego szkockiego chleba wypiekanego z okazji dnia świętego Andrzeja – patrona Szkocji. Drożdżowy przysmak został własnoręcznie przygotowany przez uczniennice klasy ósmej według oryginalnego anglojęzycznego przepisu.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom English tea party za wspólną zabawę.

Anna Węgrzyn

793269