Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Treść

W środę 20 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Była to okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy.

W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W dniu 20 listopada 1989 r. została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencja o prawach dziecka.

W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Z tej okazji w naszym Przedszkolu dominował kolor niebieski jako  symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Przedszkolaki razem ze swoimi Paniami przygotowały gazetki ścienne oraz zaprezentowały transparenty z ważnymi hasłami. W rączkach trzymały symboliczne niebieskie baloniki. Natomiast starsza koleżanka  z kl. VII szkoły podstawowej Asia Kulpa wyrecytowała wiersz „Prawa dziecka” powstały w oparciu o Konwencję o prawach dziecka.

Staś Michura z grupy 6 latków „b” wspólnie ze swoją grupą wyrecytował wiersz „Małe cuda” Agaty Widzowskiej. Przedszkolaki chętnie podzieliły się swoją wiedzą w pogadance z Panią Dyrektor na temat znajomości praw dziecka.

To był bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Beata Biernat

 

 

 

761676