Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Przejdź do Treści

Wydarzenia

ARCHIPELAG SKARBÓW – PROFILAKTYKA ZINTEGROWANA

Treść

26- 27 września 2019 roku uczniowie klasy 7 i 8 brała udział w programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów. Młodzież zachęcana była do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy. Archipelag Skarbów w swoim przesłaniu pokazał młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.

Dwudniowe czterogodzinne bloki warsztatów przez dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Każdy człowiek składa się ze sfery cielesnej, uczuciowej, duchowej, więzi z innymi ludźmi i rozumu. Głównym przesłaniem programu było: „Masz prawo wymagać, aby tak Cię traktowano — jak całą „Gwiazdę”. W trakcie warsztatów trenerzy przekazywali wiedzę o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Uczniowie uczyli się jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka. Otrzymali konkretne wskazówki do radzenia sobie ze złością i gniewem.

Młodzież angażowała się w dynamiczne ćwiczenia, chętnie odpowiadała na pytania, głosowała. Razem z trenerami zaśpiewała „Szantę z Archipelagu Skarbów” a w przerwie doskonaliła taniec.

 
Pedagog szkolny: Joanna Ciuła
793312