Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

BIEG PO ZDROWIE

BIEG PO ZDROWIE

Treść

W dniu 9 maja 2023 r. uczniowe klasy IV b i IVc uczestniczyli w prelekcji, w ramach programu „Bieg po zdrowie”, dotyczącej profilaktyki uzależnień od nikotyny i stosowania substancji psychoaktywnych.

W pierwszej części spotkania prelegent - Pani Joanna Piórkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Limanowej,  omówiła - zdrowotne, prawne oraz społeczne konsekwencje uzależnienia od substancji odurzających oraz przedstawiła negatywne skutki palenia tytoniu m.in. co zawiera dym tytoniowy oraz jakie choroby są powodowane przez palenie tytoniu i e-papierosów.

W drugiej części dzięki narko i alko goglom uczniowie mieli okazję przekonać się jak te używki wpływają na zmianę widzenia, równowagi i koncentracji.

Czwartoklasiści aktywnie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a wszelkie pytania z ich strony nie pozostały bez odpowiedzi.

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, skierowany do uczniów klas IV i ma na celu: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klasy IVa brali udział w prelekcji w listopadzie 2022 r.

B.Biernat

[GALERIA]

646678