AKTUALNOŚCI
Treść
CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC
Pokój niesie wszem...
AKADEMIA Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się przedstawienie świąteczne przygotowane przez przedszkolaków z grupy 5 latki „a” oparte na baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.
KONKURS CHOINEK
Konkurs choinek, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, dostarczył wielu radosnych chwil oraz był doskonałą okazją do pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych
WYMIANA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH
Uczniowie klas 3a, 3b, 3c, 4a, 5a, 5b oraz 6a wzięli udział w świątecznej wymianie kartek bożonarodzeniowych z innymi szkołami w Polsce.
PODSUMOWANIE KONKURSÓW CZYTELNICZYCH
Z radością informujemy, że 18 grudnia 2025 r. zostały podsumowane szkolne konkursy czytelnicze, zorganizowane przez Bibliotekę szkolną w ramach działań promujących czytelnictwo, które realizowaliśmy dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej, bezpłatnej kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM
Uczniowie klas pierwszych realizują zadania w ramach Projektu “Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI PRZEMYSŁAWEM WECHTEROWICZEM
9 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość Przemysław Wechterowicz– autor książek dla dzieci, książek obrazkowych, sztuk teatralnych i wierszy. Przed południem na małej sali gimnastycznej uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wzięli udział w spotkaniu z tym właśnie autorem.
NAJWYŻSZA FREKWENCJA DLA ODDZIAŁU ZA MIESIĄC LISTOPAD
To już kolejne rozstrzygnięcie konkursu na najwyższa frekwencję dla oddziału. Zwycięzcami za miesiąc listopad zostały klasy: II b i IV a.
MARIA KRÓL – AMBASADORKA „MAŁEJ OJCZYZNY”
W sobotę 6 grudnia 2025r. w Zespole Placówek Oświatowych miało miejsce niecodzienne wydarzenie- spotkanie autorskie z Panią Marią Król, emerytowaną nauczycielką naszej szkoły, popularyzatorką dziedzictwa historycznego i kulturalnego Słopnic, autorką publikacji pt. „Ocalić od zapomnienia. Tajne nauczanie na ziemi limanowskiej w latach 1939-1945”.