Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

ZAKOŃCZENIE KLAS ÓSMYCH

ZAKOŃCZENIE KLAS ÓSMYCH

Treść

,, Wędrówką jedną życie jest człowieka”  Drodzy Ósmoklasiści!

Dnia 20.06.2024r. odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania klas ósmych. Pani Dyrektor Renata Młynarczyk - Pach powitała przybyłych gości - Wójta Gminy Słopnice Pana Adami Sołtysa, Sekretarz Gminy Słopnice Panią Annę Strug oraz Prezydium Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Małgorzatą Kowalczyk.

Program artystyczny akademii przeniósł nas pamięcia do początków edukacji ósmoklasistów.

Nadszedł czas rozstania… Wydaje się, że tak niedawno pierwszy raz przekraczaliście próg naszej szkoły, trzymając kurczowo mamę za rękę. Jeszcze tak niedawno biegaliście (o zgrozo!) po korytarzach, „produkowaliście” decybele hałasu, błądziliście w labiryntach wiedzy…A teraz nastaje chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, wychowawcą. Z wszystkimi osobami, z którymi tak mocno przez ostatnie osiem lat Wasz los był spleciony. W tym pożegnaniu kryje się smutek,  wzruszenie, ale i nadzieja, że dacie sobie radę i zrealizujecie swoje marzenia.

Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i wiedzę. Pamiętajcie:

,,Dopóki sił,
Będę szedł! Będę biegł!
Nie dam się!”


Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku  na pewno spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi, ale  pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej nr 1 w Słopnicach, swoich nauczycielach, dla których byliście i pozostaniecie ważni.

Ewa Więcek

[GALERIA]

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

802983