Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

SZLAKIEM WŁADYSŁAWA ORKANA - POETY, MALARZA, PIEWCY GORCÓW I PODHALA

SZLAKIEM WŁADYSŁAWA ORKANA - POETY, MALARZA, PIEWCY GORCÓW I PODHALA

Treść

Każdego roku, w drugiej połowie maja harcerze i zuchy Hufca ZHP Gorczańskiego przybywają do Poręby Wielkiej, aby wspólnie uczcić pamięć swojego patrona Władysława Orkana.

Jest to również czas zabawy i integracji, zwierania nowych przyjaźni oraz przeżywania wielu przygód. Pierwszego dnia na dzieci czekała gra plenerowa oraz wspólne spotkanie przy tradycyjnym harcerskim kominku, podczas którego zaprezentowały wiersze Orkana, śpiewały harcerskie piosenki oraz uczestniczyły w zabawach i pląsach.

Następnego dnia, korzystając z pięknej pogody poznawali okolice i miejsca związane z bohaterem Hufca. Harcerze wzięli udział w wyprawie do Orkanówki czyli muzeum poświęconemu Władysławowi Orkanowi, gdzie mieszkał przez większość swego życia. Poznając jego twórczość, działalność jak również życie codzienne gorczańskiego ludności na początku XX wieku.

Po wizycie w muzeum, harcerze wzięli udział w grze terenowej. W tym samym czasie zuchy miały możliwość zwiedzenia ekspozycji przyrodniczej w siedzibie Gorczańskiego Parku Narodowego, a następnie wyruszyły na swoją grę patrolową. Dziękujemy wszystkim zuchom i harcerzom za wspólne spotkanie, zabawę oraz mile spędzony czas.

Czuwaj!

Zdjęcia wykonano aparetem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

[GALERIA]

797078