Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKEM

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKEM

Treść

W minioną środę 29 maja, uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z prawdziwym podróżnikiem, panem Samuelem Kempskim, który podzielił się swoimi  przeżyciami z podróży do Egiptu.

Spotkanie to dostarczyło uczestnikom niezapomnianych chwil i ciekawych spostrzeżeń na temat tej tajemniczej krainy. Pan Samuel opowiedział uczniom o bogatej historii starożytnego Egiptu, niezwykłej kulturze i mistycznej atmosferze tego fascynującego kraju. W trakcie prezentacji podróżnik dzielił się nie tylko pięknem piramid i historią faraonów, ale także osobistymi przeżyciami związanymi z codziennym życiem mieszkańców i ich gościnnością.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe zdjęcia z podróży, które uwieczniły magiczne chwile od starożytnych zabytków po malownicze krajobrazy Nilu. Pan Kempski podkreślił rolę egipskiej kuchni oraz sztuki, co sprawiło, że uczestnicy spotkania poczuli się jakby sami wędrowali ulicami Kairu.

Spotkanie z podróżnikiem nie tylko dostarczyło uczniom wspaniałych wrażeń, ale także otworzyło ich oczy na różnorodność świata i zachęciło do rozwijania zainteresowań kulturowych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć pana Samuela Kempskiego i dziękujemy mu za niezwykłe spotkanie, które na pewno pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że inspirujące opowieści o Egipcie zachęcą naszych uczniów do poszukiwania wiedzy o innych kulturach i miejscach na ziemi.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogą teraz z ciekawością zapoznać się na lekcjach historii z przeszłością starożytnego Egiptu, jego wielkimi władcami, budowlami oraz wynalazkami, takimi jak pismo hieroglificzne czy piramidy. Na lekcjach geografii dotyczących Afryki uczniowie łatwiej przyswoją zagadnienia dotyczące położenia geograficznego Egiptu, jego klimatu, przyrodę, czy też zabytki i docenią dziedzictwo tej fascynującej cywilizacji.

Jolanta Kłodnicka

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

[GALERIA]

797077