Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

TO JEST MATKA MOJA OJCZYZNA

TO JEST MATKA MOJA OJCZYZNA

Treść

'Witam Was. To ja, Polska - Wasza Ojczyzna. Na przestrzeni tysięcy lat przechodziłam różne wydarzenia - niektóre radosne, niektóre bolesne. Dziś w dniu 11 listopada spotykam się z Wami, aby uczcić 105 rocznicę mojego wyzwolenia spod jarzma zaborców.'

W dniu 10 listopada 2023r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akadmia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ rozpoczęły dzieci z grupy przedszkolnej 6-latki"b" pieknym tańcem z flagą.

Nastepnie uczniowie klasy VIIa i Vc, słowami przytoczonymi na wstępie, wprowadzili wszystkich zebranych w podniosły nastrój. Wierszami, patriotycznymi pieśniami oraz inscenizacją, płynnie i wymownie przybliżyli wszystkim zgormadzonym istotę Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległosci.

Po zaprezentowanym przez uczniów programie, głos zabrała Pani wicedyrektor Bożena Franczak, która serdecznie podziękowała  za przygotowaną akademię oraz podkreśliła raz jeszcze, jak ważnym dniem w historii Polski jest dzień 11 listopada.

O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna i przeszkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji MEiN  #SzkołaDoHymnu 🇵🇱

Beata Biernat

[GALERIA]

"Ojczyzna wolna, znowu wolna!

Tak bije serce, huczą skronie!

A biały Orzeł w słońcu kwiatów

przyleciał, by go ująć w dłonie."

 

713554