Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

KLASA VC W PAKT W TARNOWIE

KLASA VC W PAKT W TARNOWIE

Treść

W dniu 7 listopada 2023r. uczniowie klasy Vc, wraz z wychowawcą i opiekunem, uczestniczyli w warsztatach z programowania i robotyki w Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Tarnowie.

Pod okiem doświadczonych edukatorów uczniowie nabyli nowe kompetencje cyfrowe, pracując warsztatowo z:

- Actionbound (kreatorem gier terenowych) – uczniowie wyszukiwali i weryfikowali informacje, korzystając z zaawansowanych narzędzi wyszukiwarki Google, w celu poznania miasta Tarnowa.

- VR OCULUS Quest 2 – (okularami do rozszerzonej rzeczywistości) – piątoklasiści poznali zastosowanie dla VR oraz dowiedzieli się jaka jest przyszłość tej technologii, natomiast testowanie gogli VR przyniosło uczniom wiele radości i nowych przeżyć...

- ponadto uczniowie brali udział w ćwiczeniach w programowaniu z wykorzystaniem klocków LEGO Education i aplikacji SPIKE.

Podczas tych zajęć z powodzeniem udało się połączyć naukę z rozrywką,  co widać na załączonych zdjęciach i wykorzystać w praktyce ogromne możliwości, które dają nowoczesne technologie.

To był wyjątkowy dzień, który przyczynił się do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności w niezwykle przyjemny sposób dzięki czemu w  doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

Serdecznie dziekujemy trenerom za miłe przyjęcie i cenne zajęcia.

Beata Biernat

[GALERIA]

713553