Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH W PRACOWNI WSCHODZĄCYCH TECHNOLOGII CYFROWYCH

UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH  W PRACOWNI WSCHODZĄCYCH TECHNOLOGII CYFROWYCH

Treść

W dniu 17 marca 2023 r. uczniowie klas VIII wraz z opiekunami wybrali  się, w ramach projektu Humine, do Pracowni Wschodzących Technologii Cyfrowych w Tarnowie.

Pracownia technologii cyfrowych, zainaugurowana została 15 marca 2023 r., zatem uczniowie naszej szkoły jako pierwsi mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w nowoczesnym obiekcie.

Podczas trzygodzinnego pobytu poruszaliśmy się w obrębie sześciu stref:  druku 3D, programowania i kodowania, kreacji i montażu, obrazu i dźwięku, dowodzenia oraz twórczych dyskusji.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach projektowania 3D w aplikacji Tinkercad  oraz świetnie odnalazła  się w wirtualnej rzeczywistości za pomoca gogli VR.

Niezwykłą atrakcją okazało się studio nagrań z obsługą kamer oraz obróbką obrazu i dzwięku. Niektórzy odkryli w siebie nowy potencjał i możliwości, padły nawet postanowienia, że zostaną dziennikarzami!

Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji…  

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Metel oraz trenerom za bardzo miłe i ciepłe przyjęcie oraz niezwykle kreatywne, twórcze i ciekawe zajęcia.

B.Biernat, M.Ciuła

[GALERIA]

797104