Przejdź do treści
002
1
Przejdź do stopki

SZKOŁA DO HYMNU

SZKOŁA DO HYMNU

Treść

Kto Ty jesteś? – Polak mały.

Jaki znak twój? – Orzeł biały.

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 9 i 10  listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Z tej okazji ze względu na panujące nadal obostrzenia przedszkolaki z grup 3 latki „a” i „b” oraz 4 latki „a” i „b” w dniu 9 listopada, a grupy pięciolatków „a” i „b” oraz sześciolatki „a” i „b” ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas–Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Grupa 4 „b” i 0 „a” przygotowała akademie recytatorsko-wokalno-taneczne, w której wyraziły swój patriotyzm, kultywowanie tradycji oraz chęć poznawania historii Polski od najmłodszych lat.

Zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Partyzantów Walk i Męczeństwa znajdującym się na „Starym Cmentarzu” .

Dnia 10.11.2021 r. wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci z Dyrekcją i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie choć jednak osobno, ponieważ ze względu na panującą obostrzenia podzieliliśmy się na grupy  - odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Jola Pach.

[GALERIA]

 

414764