AKTUALNOŚCI

Treść

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole świętowaliśmy we wtorek 15 pażdziernika 2024r.

Już od samego rana w naszej szkole zrobiło się kolorowo, radośnie i pozytywnie, a to wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, którzy w tym dniu przyszli ubrani na zielono. Dodatkowo twarze wszystkich zdobił piękny uśmiech wywołany otrzymywanymi karteczkami z miłym, życzliwym słowem.  Pani prowadzące wraz z uczniami zadbały, aby miłe słowo dotarło do każdego pracownika szkoły.

Pozytywne życzliwe słowa oraz kolor zielony były nawiązaniem do tego jak ważne dla naszego samopoczucia jest pozytywne myślenie o sobie oraz kontakt z naturą.

Podczas przerw uczniowie róznych klas dyskutowali oraz razem z Panią psycholog i Panią pedagog wspólnie zastanawiali się czym jest zdrowie psychiczne, co mu sprzyja, a co szkodzi – wspólnymi siłami oraz w dobrej, przyjaznej atmosferze tworzyli kolorowe "mapy myśli".

Dzisiejszej akcjij towarzyszyła zabawa z zielonymi balonami nadmuchanymi przez uczniów na których zapisywali oni życzliwe miłe słowa. Wywołało to dużo radości i smiechu.

Pani psycholog oraz pani pedagog  podczas prowadzonych  zajęć, zachęcały uczniów do odkrywania różnych sposobów radzenia sobie ze stresem w celu włączenia ich w codzienne nawyki, podkreślały istotę spędzania czasu wolnego na różnych aktywnościach fizycznych, rozwijaniu pasji, swoich zainteresowań i talentów, itp.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsza akcję, szczególnie wychowawcom klas, którzy zgłębili temat zdrowia psychicznego na zajęciach  wychowawczych. Godne wyróżnienia były zajęcia na języku angielskim w klasie 3,  podczas których prowadząca Pani Marzena Bąk połaczyła tematykę dzisiejszego dnia z nuką nowych słówek w języku angielskim - When I feel stressed I.... Efektem pracy dzieci oraz nauczyciela było piękne "drzewo mozliwości".

Celem tego dnia było zapoznanie uczniów z tematyką zdrowia psychicznego oraz podkreślenie jak istotne jest dbanie o swój dobrostan psychiczny.

Rozmawiajmy o zdrowiu psychicznym, bo im więcej rozmawiamy tym więcej osób odważy się powiedzieć „nie daję rady, potrzebuję pomocy”.

Magdalena Golonka, Beata Biernat

[GALERIA]

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".